Průvodce pro osvětlení a viditelnost

Jak důležité je správné seřízení světlometů

Nesprávně nastavené světlomety nejsou nebezpečné jen pro řidiče, ale také pro všechny ostatní účastníky silničního provozu. Nejenže nezajišťují dostatečné osvětlení, mohou také oslnit řidiče protijedoucích vozidel. Doporučujeme nechat si pravidelně kontrolovat světla, aby byla zajištěna maximální bezpečnost. Bosch Car Service vám zajistí také seřízení halogenových světlometů. Nezapomeňte:U systémů halogenových hlavních světlometů je nutné vždy seřídit sklon, pokud je zavazadlový prostor velmi zatížený. Systém Litronic/xenonové světlomety to za vás udělá.

Proč je vhodné jezdit s rozsvícenými světly i během dne

Denní svícení je povinné ve 20 zemích EU. Kladné statistiky nehodovosti v těchto zemích mluví za sebe. Vozidla jedoucí s rozsvícenými světlomety jsou vždy lépe vidět – v mlze, za deště nebo při sněžení. Taková jízda má ale za následek větší opotřebení žárovek světlometů. To je důvod, proč společnost Bosch vyvinula velmi výkonné žárovky, jako jsou např. Plus 90 s vynikající světelnou účinností nebo mimořádně trvanlivé Longlife Daytime. Žárovky značky Bosch jsou vhodným řešením a ukazují to i pravidelná vítězství v anketě Best Brand od renomovaného magazínu Auto Motor a Sport.

Na co je třeba myslet při použití mlhovek

Přední i zadní mlhové světlomety přispívají ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, ale pro jejich použití existují určitá pravidla

Zapamatujte si:

Mlhové světlomety by měly být zapnuty pouze v případě, je-li viditelnost silně snížena deštěm, mlhou nebo sněhem. Zadní mlhovky lze použít, pouze pokud viditelnost klesne pod 50 m.

Proč je kvalita stěračů tak důležitá

Dobrá viditelnost do značné míry závisí na kvalitě stěračů. Konec konců stěrače musí absolvovat více než 750 000 stíracích cyklů, což odpovídá ploše asi 80 fotbalových hřišť. A jako by toho nebylo dost, musí také odolat nejdrsnějším podmínkám:

  • Teplotní rozdíly v rozmezí -30 °C až 80 °C s vystavením přímému slunci
  • Špína, hmyz, led atd. na skle
  • Chemické vlivy

Kdy by se měly měnit stěrače

Dokonce i nejlepší oči někdy nevidí, kdy jsou stěrače opotřebeny. Většina řidičů si nemění stěrače, do chvíle kdy je nezačne obtěžovat skřípějící zvuk nebo přes špatně setřené sklo téměř nevidí. Ale to je již opravdu příliš pozdě. Infografika ukazuje, kdy je nejlepší provést výměnu stěračů.

I nesprávná montáž ramínka stěrače může způsobit vznik pruhů a rozmazání při stírání, proto je nejlepší nechat výměnu na odbornících z autoservisu. Zajistíme správné seřízení stěračů nebo v případě nutnosti vozidlo vybavíme novými kvalitními výrobky od firmy Bosch – s cílem dosažení optimálního stíraní i za extrémně nepříznivých povětrnostních podmínek.

Jaké jsou výhody používání přípravků na čistění skel

Nečistoty, prach a hmyz vytváří na skle film, který často nelze odstranit pouze vodou. Speciální čistící přípravky jsou schopny odstranit i tyto nečistoty a udržet tak vaše okno čisté a průzračné.

Pro optimální viditelnost – ploché stírací lišty Aerotwin Maximum Performance Bosch

Aerodynamický design plochých stíracích lišt Aerotwin Maximum Performance od společnosti Bosch zaručuje neustále dokonalou viditelnost. Integrovaný pružinový proužek rovnoměrně rozděluje kontaktní přítlak po celé délce stěrače, a tak se stěrač dokonale přizpůsobí zakřivení čelního skla. Díky inovativnímu adaptéru jsou stěrače Bosch Aerotwin vhodné pro všechny modely standardních vozidel na trhu.

Výhody jedním pohledem:

  • Vynikající stírací výkon díky technicky vyspělé pružné stírací liště a aerodynamicky optimalizovanému profilu
  • Rovnoměrný kontaktní přítlak a tím i delší životnost
  • Snížený profil snižuje aerodynamický hluk při jízdě
  • Vynikající kvalita stírání i při vysokých rychlostech
  • Lepší vlastnosti v zimě, protože led se netvoří na kovovém rámečku a na kloubech
Průvodce
Průvodce pro akumulátory
Průvodce pro pneuservis
Průvodce pro viditelnost
Bosch Mobility Assistance
Průvodce pro dovolenou
Praktické rady na zimu
Průvodce pro zimu